Kriptovaliutų paslaptys ir tendencijos arba kodėl jos reikalingos JAV Federalinių rezervų sistemai
Pasaulyje niekas niekada nevyksta atsitiktinai, jei procesas apima milijonus žmonių, ar pasiekia 0,8 trln. JAV dolerių kapitalizaciją (palyginamą su metiniu Argentinos BVP), kaip tai atsitiko su kriptovaliutomis 2018 metų sausio mėnesį. Supratus esmę, iškart taps aiški kriptovaliutų rinkos ateitis. O tendencijos supratimas, savo ruožtu, leis gerai uždirbti prekeiviams ir investuotojams.
Yra 2 nuomonės apie artimiausių metų kriptovaliutų ilgalaikę tendenciją:
1. Tai „ateities pinigai (ir net ateities auksas!)“, kurių vertė ILGAlaikėje perspektyvoje didės:
a) dėl griežto jų kiekio apribojimo apyvartoje, papildomos emisijos nebuvimo, o tai reiškia infliacijos, kuri, kaip rūdys paveikia absoliučiai visas nacionalines valiutas pasaulyje, įskaitant JAV dolerį, eurą, jeną, juanį, rublį ir kitas, kurios metai iš metų nuvertėja ir kasmet nuo 2% iki 6 % devalvuos toliau, ne tik prekių masės, aukso, kitų brangiųjų metalų, bet dabar ir kriptovaliutų atžvilgiu;
b) dėl pačios technologijos - tiesioginis konkurentas bankams ir gali iš jų išsikovoti rimtą nišą tiesioginių komunikacijų tarp tinklo vartotojų dėka, aplenkiant bankus - tarpininkus, sugriaudama jų ilgaamžę lupikišką monopoliją, atliekant bet kokias finansines operacijas, taip pat gaunat kreditus ir investicijas;
c) dėl atsidariusios naujos eros tiesioginėms investicijoms. Bet kokią verslo idėją per ICO galima pasiūlyti, kaip naują savą (!) monetą į bet kokią kriptobiržą ir gauti finansavimą. Autoritetingų žiniasklaidos priemonių žurnalistai, neslėpdami savo nuostabos, praneša, kaip per mėnesį galima surinkti po kelis šimtus tūkstančių dolerių savo kriptobanko atidarymui, nekilnojamojo turto projektams, kriptofermų statybai savo debesies kasybos (anglų k. cloud mining) organizavimui ir t.t.
d) blokų grandinės (anglų k. blockchain) technologija keičia tradicinę buhalteriją ir finansų valdymą. Štai darbus, „siekdama užtikrinti visišką klientų vertybinių popierių kontrolės ciklą“ pradėjo NASDAQ fondų birža (protokolas Open Assets Protocol), Amerikos Citigroup sukūrė tris blokų grandines ir vidaus valiutą, kad „sumažintų rizikas, bendradarbiaudama su kitais bankais“, bitkoino diegimo į Forex valiutų sistemą darbą atlieka stambiausias Prancūzijos bankas BNP Paribas, o Australijos bankai (Commonwealth Bank of Australija (CBA), Westpac Banking Corporation ir kt.) eksperimentuoja su mokėjimais Ripple protokolų pagrindu.