Kinija rengia revoliuciją pasaulinėje naftos rinkoje
Autorius: Aleksandras Dyničenko (Aleksandr Dyničenko)
Kinija rengia tikrą finansinę revoliuciją pasaulinėje naftos rinkoje, artimiausioje ateityje planuodama pradėti prekiauti „juodojo aukso“ ateities sandoriais (fjučersais) nacionaline valiuta - juaniais, pranešė Vesti. Ekonomika.
Anksčiau Kinijos žiniasklaida pranešė, kad prekyba ateities sandoriais (fjučersais) naftojuaniais gali prasidėti per Kalėdas, kai Vakarų biržos bus uždarytos. Tačiau vėliau pasirodė informacija, kad prekyba prasidės sausio 18 dieną. Jau yra žinoma, kad suinteresuoti klientai greitai atidaro reikiamas sąskaitas ir jas papildo Kinijos valiuta.
Šiuo metu pasaulinėje naftos rinkoje prekyba nafta tradiciškai yra vykdoma tik JAV doleriais. Tačiau Kinija yra stambiausia pasaulyje „juodojo aukso“ importuotoja ir vartotoja: 2016 metais Kinija kasdien vidutiniškai sunaudodavo 11,5 milijono barelių naftos, importuojamo „juodojo aukso“ dalis sudarė 65,6 procento.
Juanio įtraukimas į atsiskaitymus už naftą bus rimtas signalas investuotojams, kad naftos prekybos centras persikelia į Tolimuosius Rytus. Stambiausia KLR Šanchajaus birža mielai priims užsienio „juodojo aukso“ tiekėjus.
Napoleoniški Pekino planai pradėti atsiskaitymus naftojuaniais turi rimtą pagrindą: TVF Kinijos valiutą 2016 metais įtraukė į savo rezervinių valiutų krepšelį.
Atsižvelgiant į Kinijos pirkimų pasaulinėje naftos rinkoje apimtis, dėsninga manyti, kad tokia sutartis prekeiviams gali tapti etalonine. Ateities sandoriai juaniais leis Rusijai, Iranui ir kitiems naftos gamintojams lengvai apeiti jiems taikomas tarptautines sankcijas. Be to, naftojuanis atvers kelią Kinijos valiutos konvertavimui tiesiai į auksą Šanchajaus ir Honkongo biržose, o tai bus papildomas impulsas perkelti naftos (ir kitų prekių) prekybos centrą į Aziją.
Amerikos ekspertai jau pripažino, kad naftojuanio atsiradimas gali pakeisti žaidimo taisykles pasaulinėje energetikos rinkoje.
O, tuo tarpu, brokeriai pažymi, kad nafta baigė 2017 metus mažorine nata: taigi, Šiaurės jūros Brent markės kotiruotės labai priartėjo prie 67 dolerių už barelį žymos.
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone. Jei turite kitą nuomonę, parašykite ją komentaruose.