G7 yra pasirengęs įvesti naujas sankcijas Rusijai
Galutiniame „Didžiojo septyneto“ viršūnių susitikimo, įvykusio Kanados Kvebeke (Quebec), komunikate yra įspėjimas Maskvai apie „tolesnes ribojančias priemones“ tolesnių Rusijos agresyvių veiksmų atveju.
Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos Kanados, Prancūzijos ir Japonijos vadovai susitarė, kad sankcijos Rusijai gali būti išplėstos: „Esame pasirengę imtis papildomų ribojančių priemonių, kad Rusija pajustų jų poveikį“. Tokiu būdu G7 šalys atsakė į Didžiosios Britanijos premjerės Teresos Mei (Theresa May) raginimą reaguoti į Skripalių šeimos nuodijimą Solsburyje (Salisbury), o taip pat į Kremliaus bandymus „pakirsti demokratines sistemas“ ir palaikyti Bašaro Asado (Bashar al Assad) diktatorinį režimą. Šiuo metu dialogas su Rusija yra įmanomas tik „sprendžiant regionines ir pasaulines krizes“.
„Didžiojo septyneto“ susitikime Kanados Kvebeko provincijoje Šarlevua (Charlevoix) regione, La Malbos (La Malbaie) kurorte taip pat buvo nuspręsta sukurti naują apsaugos nuo propagandos sistemą - taip vadinamąjį „Greitojo reagavimo mechanizmą“. Jis turėtų leisti greitą ir suderintą atsaką į „nepriimtinus veiksmus“, kylančius iš „tokių šalių, kaip Rusija“, kai bandoma destabilizuoti politinę padėtį demokratinėse šalyse.
„Didžiojo septyneto“ viršūnių susitikimo dalyviai taip pat susitarė imtis priemonių, kad būtų užkirstas kelias branduolinių ginklų atsiradimui Irane.
G7 šalių vadovai, išskyrus Donaldą Trampą (Donald Trump), pritarė Paryžiaus susitarimui dėl klimato.
Viršūnių susitikimo dalyviai paskelbė apie atsakomųjų priemonių formavimą dėl Vašingtono protekcionistinių muitų mokesčių įvedimo, įvežant į JAV plieną ir aliuminį.
Komentuodamas viršūnių susitikimo rezultatus, Toronto universiteto G7 ir G20 viršūnių susitikimų tyrėjų grupės vadovas profesorius Džonas Kirtonas (John Kirton) pažymėjo, kad po Rusijos pašalinimo iš G8 pirmaujančių pasaulio šalių koalicija „tapo vieningesnė savo atsidavimu demokratiniams principams“, pranešė Amerikos balsas.
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone. Jei turite kitą nuomonę, parašykite ją komentaruose.