Londone surengtas pirmasis istorijoje aukcionas kriptovaliutomis
Autorius: Aleksandras Dyničenko (Aleksandr Dyničenko)
Londone įvyko pirmasis istorijoje meno kūrinių aukcionas, kuriame lotus buvo galima nusipirkti tik už kriptovaliutas.
Pirmųjų kriptovaliutų sandorių briliantu tapo garsaus amerikiečių menininko ir dizainerio Endžio Vorholo (Andy Warhol) pop meno „stiliaus ikonos“ ir praėjusio šimtmečio 50-70 metų šiuolaikinio meno paveikslas „14 mažų elektrinių kėdžių“, kuris buvo sukurtas 1980 metais.
Tai buvo neįprasti sandoriai. Pirkėjai įsigijo ne visą paveikslą, bet dalimis, kaip pelningos kompanijos akcijas. Nei vienas pirkėjas negalės atsiimti savo fragmento, bet ateityje galės jį perparduoti aukštesne kaina. Buvo parduota 49 procentai paveikslo fragmentų, kurie buvo įvertinti 903,65 bitokoino (BTC) (pagal kursą - 5,6 milijono dolerių). Iš pradžių aukciono Maecenas Fine Art organizatoriai planavo gauti 736,79 BTC.
Aukcioną surengė garsioji britų meno galerija Dadiani Syndicate, kuri viena pirmųjų priėmė mokėjimus virtualiosiomis valiutomis. Pasak organizatorių, tokiu būdu jie norėjo demokratizuoti prieigą prie pasaulinio meno šedevrų.
Sumokėti už savo paveikslo „14 mažų elektrinių kėdžių“ gabalėlį pirkėjai galėjo bitkoino, eterio (ETH) arba maecenas (ART) „monetomis“. Pirmosios dvi skaitmeninės valiutos gerai žinomos - tai yra populiariausios ir pagal kapitalizaciją stambiausios kriptorinkos atstovės. O štai maecenas yra virtuali moneta, išleista specialiai grožybių mėgėjams: jos pagalba vaizduojamojo meno žinovai gali be kliūčių ir greitai įsigyti paveikslų, figūrėlių, geriausių juvelyrikos meno pavyzdžių ir panašiai.
Pastaraisiais metais Endis Vorholas yra vienas geriausiai parduodamų menininkų. Pavyzdžiui, 2013 metais aukcionuose jo darbai buvo parduoti beveik už 430 milijonų dolerių. Nuo 1985 iki 2010 metų jo šedevrų kainos išaugo 3400 procentų. Brangiausias pirkinys - kūrinys „Sidabrinė katastrofa“, už kurią 2013 metais buvo paklota 105,4 mln. dolerių.
Registruokis į MF Advanced kursą ir išmok pelningai prekiauti kriptovaliutomis
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone. Jei turite kitą nuomonę, parašykite ją komentaruose.