JAV, Rusija ir Kinija - lyderės pagal kriptobiržų atakų aukų skaičių
Autorius: Aleksandras Dyničenko (Aleksandr Dyničenko)
JAV, Rusija ir Kinija yra lyderės, pagal kompiuterių įsilaužėlių (anglų k. hacker) atakų į kriptobiržas aukų skaičių. Tokie yra elektroninių nusikaltimų prevencijos ir tyrimo kompanijos Group-IB tyrimo rezultatai.
Group-IB ekspertai paskaičiavo 19-kos didžiausių kriptovaliutų biržų klientų asmens duomenų nutekėjimo skaičių 2016-2017 metais. Per šį laikotarpį klientų duomenų nutekėjimo skaičius išaugo 369 procentais. Ir ši tendencija tampa vis spartesnė: 2018 metų sausio mėnesį incidentų skaičius kriptobiržose šoktelėjo iškart 689 procentais, lyginant su vidutiniais 2017 metų duomenimis.
Labiausiai nuo kibernetinių nusikaltėlių nukentėjo JAV kriptobiržų klientai - jie sudaro trečdalį visų įsilaužėlių aukų. Po Amerikos labiausiai pažeidžiamų tarpe atsidūrė Rusijos ir Kinijos kriptobiržų klientai.
Tyrimo metu buvo aptikti 5 aktyvūs botai, kurie buvo naudojami kriptobiržų atakoms. Elektroninių nusikaltėlių, medžiojančių virtualias „monetas“, infrastruktūra daugiausia sutelkta JAV teritorijoje - 56,1 procento. Antroje vietoje - Nyderlandai (21,5 proc.). Ukrainai teko 4,3 procento, Rusijai - 3,2 procento.
Kad patektų į kriptobiržas įsilaužėliai dažniausiai naudoja kenkėjiškas AZORult ir Pony Formgrabber programas, taip pat ir Qbot botą. Anksčiau šie virusai buvo gana sėkmingai naudojami kibernetinių nusikaltėlių atakuoti bankų įstaigas.
Group-IB tyrėjai pabrėžia, kad kriptobiržos ignoruoja elementarias saugumo programas taip palengvindamos darbą įsilaužėliams. Pavyzdžiui, dviejų veiksnių autentifikavimą jos faktiškai ignoruoja, o unikalūs ir sudėtingi slaptažodžiai naudojami labai retai. „Visa tai rodo, kad nagrinėjama šaka dar nėra pasirengusi apsaugoti save ir savo vartotojus“, - pažymėjo Group-IB kompanijos Specialių projektų departamento direktorius Ruslanas Jusufovas (Ruslan Jusufov). Pagal jo prognozę, 2018 metais įsilaužėlių atakų į kriptobiržas skaičius labai padidės.
Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone. Jei turite kitą nuomonę, parašykite ją komentaruose.