Pagrindiniai Elioto bangų ritmai
Diskusijos dėl Elioto bangų panaudojimo prekyboje vyksta jau seniai. Purvais drabstosi tie, kurie negauna jokios naudos iš šito metodo. Dauguma nesupranta Elioto bangų teorijos, nežino, kas tai yra iš tikrųjų ir kaip ją pritaikyti. Tuo tarpu Elioto bangos yra vienas pagrindinių rinkos analizės instrumentų.
Išleista pakankamai daug literatūros apie rinkos bangų analizę, joje aprašyta be galo daug taisyklių, o dėl jų gausos beveik neįmanoma priimti prekybinių sprendimų realiu laiku. Pilnai peržiūrėti bangines figūras galima tik atbuline tvarka, tačiau ir tai neleidžia susidaryti vieningo bangų struktūros vaizdo.
Paprasčiausią supratimą apie bangų analizę iš visų treidingo klasikų pateikė B. Williams. Todėl siūlome apžvelgti Elioto bangų teorijos pritaikymą, pasinaudodami jo veikaluose išdėstyta medžiaga.
Pagrindiniai Elioto bangų ritmai
Pilnas Elioto rinkinys susidaro iš impulsinių "penketų" ir juos koreguojančių "trejetų". Šitas dėsningumas yra pagrindas, kuris veda į pačią bangų analizės pradžią.
Toks bangų ritmas rinkoje stebimas tol, kol yra nors kiek prekybinės apyvartos. Bangos gali būti ištemptos ir suspaustos (tiek pagal laiką, tiek pagal kainą), tačiau jų forma išlieka pastovi. Judėjimas, susidedantis iš penkių bangų, dažniausiai yra koreguojamas tribangiu judėjimu į priešingą pusę.
Frostas ir Prechteris bangoms 1, 3 ir 5 panaudojo terminą "impulsinės bangos". Koreguojančias bangas žymėjo raidėmis - a,b,c,d,e. Pirmą bangą koreguoja antra banga, trečią bangą koreguoja ketvirta banga. Po visko penkiabangis impulsas koreguojamas tribangiu modeliu, žymimu raidėmis abc.
Pasibaigus dėsningam penkiabangiam judėjimui, dažniausiai jis tampa dar didesnio judėjimo eiline impulsine banga. O korekcinis judėjimas abc užbaigia didesnio lygio antrą arba ketvirtą bangas.